Kosova Para Birimi

Kosova Para Birimi

Yüzölçümü olarak Avrupa’nın küçük yerleşim bölgelerinden biri olan Kosova, eğitime verdiği önem ve bünyesinde barındırdığı Priştine Universum Üniversitesi’yle tanınmaktadır. Yaşam şartları son derece ideal olan bu ülke 2008 senesinden sonra bağımsızlığını kazanmıştır. Bu nedenle ülkenin başkenti olan Priştine de en genç başkent ünvanını almıştır. Priştine Universum’da adından anladığınız gibi bu şehirdedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında girmeyi başarmış olan ve bünyesinde çok önemli akademisyenleri barındıran Priştina Universum, her sene çok sayıda Türk öğrenciyi almaktadır. Kosova para birimi de Euro’dur. Çünkü Euro bölgesinde yer alan Kosova bu nedenle tek resmi para olarak Euro’yu kullanır.

Yaşam şartları çok ekonomik olan Kosova, yeme, içme, barınma anlamında çok avantajlıdır. Fiyat olarak pek çok açıdan ülkemizden daha ucuz olması ve Avrupa standartlarında eğitim veriyor olması öğrencileri çok cezbetmiştir. Türk nüfus sayısı fazla olduğu için ülkeye gittiğinizde özellikle de Priştine içerisinde Türk mahalleleri ve Türk köyleri olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle Türk yemeklerine ve içeceklerine ulaşmanız da çok kolay olacaktır. Ayrıca Priştine Universum Üniversitesi’nin sağladığı yurtlar da çok uygun fiyatlı ve çok rahat olduğu için konaklama olarak buraları kullanabilirsiniz. Yüksek standartlarda bir yaşama sahip olmak istiyorsanız akademik hayatınız için Kosova’yı tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizi kullanabilir ve gerekli olan bilgiyi danışmanlarımızdan da alabilirsiniz.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde Okumanın Avantajları Nelerdir?

Kosova para birimi olarak Euro’yu kullandığı için Avrupa’dan çok sayıda öğrenci her sene Priştine Universum’a akın etmektedir. Bu da farklı kültürleri daha yakından tanıma imkanına erişeceğiniz anlamına gelir. Farklı diller öğrenebilir ve kendinizi daha global bir insan haline getirebilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi fiyat anlamında da çok avantajlı olduğu için tercih edilmektedir. Bölümler arası uçuk fiyat farkları olmadan senelik makul fiyatlara kaliteli eğitim alabilirsiniz. Eğitim ücretleri 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi’nin eğitim dillerinden biri de İngilizcedir. Akademik eğitimde zorlanacağını düşünenler Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği gibi bölümleri İngilizce okuyabilir. Yani hem Avrupa standartlarında bir ülkede eğitim alacak hem de eğitiminizi kendi dilinde alabileceksiniz. Bu avantajları nedeniyle çok tercih edildiğini söyleyebileceğimiz Priştine Universum çağı takip eden ve sosyal imkanları da geniş olan bir eğitim kurumudur.

Kosova para birimi ve yaşam biçimi olarak sizi daha global bir insan yaparken bunun yanı sıra kariyeriniz için de önemli adımlar atmanızı sağlayacaktır. Uluslarası geçerliliği olan diploması sayesinde Priştine Universum’dan mezun olduktan sonra kolaylıkla iş bulabilecek ve akademik hayatın size kattıklarını iş hayatınızda kullanabileceksiniz. Mühendislik, Psikoloji, Matematik, Uluslararası ilişkiler, Hukuk ve Mimarlık gibi sayabileceğimiz pek çok bölümde okuma fırsatını kaçırmayın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!