Kosova Oturum İzni Sağlık Giderleri

Kosova Oturum İzni Sağlık Giderleri

2008’in Şubat ayında Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosova, Avrupa’nın genç ve dinamik bir ülkesidir. Genç nüfusuyla dikkat çeken Kosova Cumhuriyeti, özellikle Priştine şehriyle bilinir. Ülkenin aynı zamanda başkenti olan Priştine, Priştine Universum Üniversitesi ile kendisini dünyaya tanıtmış bir şehir ve en genç başkenttir. Ülkede çok sayıda Türk yaşar. Kolaylıkla bir Türk mahallesi bulabilir, Türkiye’ye özgü yiyecek ve içecekler temin edebilirsiniz. Kosova oturum izni sağlık giderleri ve diğer önemli bilgiler için danışmanlık merkezimize gelebilirsiniz. Ayrıca ülkeye vizesiz gidebileceğiniz için sadece pasaportunuzla Kosova’ya istediğiniz zaman giriş çıkış yapabilecek ve akademik eğitiminizi burada tamamlamak isteyebileceksiniz.

Kosova ve Türkiye arasında da bir sağlık anlaşması imzalanmıştır. Tıp alanında iki ülkenin ortak çalışması bu iki ülkeyi daha çok birbirine yakınlaştırmış ve ilişkilerin daha sıcak yürütülmesini de sağlamıştır. Bu kapsamda ülkemiz her sene Kosova hastanelerinde tedavisi yapılamayan 100 hastanın bakımını üstlenmiştir. Hastaların tedavi masraflarını ve yol masraflarını Kosova karşılamaktadır. Kosova ve Türkiye arasındaki samimi ilişkiden dolayı ülkede çok sayıda Türk yaşadığını da söyleyebiliriz. Bu nedenle gençlerin akademik eğitimlerini tamamlamak için tercih ettiği bölgelerden biri olan Kosova, genç nüfusun fazlalığıyla da cazip gelmektedir. Kosova oturum izni sağlık giderleri ve benzeri detaylar için bilgilendirme yapacak olan danışmanlık merkezimiz, sizin Priştine Universum Üniversitesi içerisinde kaliteli eğitim almanız için izlemeniz gereken adımları da anlatacaktır.

Kosova’da Oturum İzni Nasıl Alınıyor?

Biyometrik oturma izni kartı veren Kosova çalışanlara da kolaylıkla çalışma izni veriyor. Bunun için yetkili kurumların verdiği başvuru formunu doldurmanız ve taraflar arasında imzalanmış sözleşmeyi de göstermeniz gerekiyor. Şirket kaydı sertifikasıyla beraber şirketin faaliyet alanını da belirtmeniz gerekiyor. Başvurduğunuz alana ilişkin belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekiyor. Evraklar ve daha detaylı bilgiler için siz de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezimize gelebilirsiniz. Ayrıca üç aydan daha kısa bir süre için çalışacaksanız da Kosova’da çalışma izni almanız gerekir. Bu çalışma izinlerinin de farklı türleri vardır. A tipinden H tipine kadar kendinize uygun çalışma iznini danışmanlarımız sizin için bulacaktır.

Kosova oturum sağlık giderleri için oturum izni almak isteyenlerin toplaması gereken evrakların başında da orijinal mühürlü iş sözleşmesi gelir. Çalışıyorsanız mutlaka oturum izni için çalışma izin belgenizi de göstermeniz gerekir. Türkiye’de herhangi bir soruşturma altında olmadığınızı da belgelerle kanıtlamanız gerekir. Sağlık sigortası sertifikasına sahip olmayanlar da oturma izni alamaz. Üç aydan daha uzun olmamak koşuluyla vergi dairesinde tüzel kişilerin vergi doğrulaması da istenecektir. Şirketiniz varsa bunun hakkında kısa bir bilgi istenebilir ve şirket kaydı sertifikası da istenecektir. Geçerli pasaportunuz ve yukarıda saydığımız belgelerle siz de kolaylıkla Kosova oturum izni almak için başvuru yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!