Priştina Üniversitesi

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri ; Kosova’ya herhangi bir sebeple gidecek olan kişilerin vize çıkartmalarına gerek yoktur. Uçak seferlerine göz atarak bilet almak isteyenlerin ekstra vize işlemlerine başvurmaları istenmiyor. Türkiye’den vizesiz olacak şekilde gidilebilecek ülkelerden bir tanesidir. Bu anlamda Kosova otobüs – tren – uçak seferleri için araştırmalara giderek harekete geçilebilir. Firmalardan yana otomatik sorgulama alternatiflerine yer verilmekte. Böylece seyahat planlarına yer verenlerin başta sorgulamalardan bilet olup olmadığını öğrenmeleri söz konusudur. Aynı zamanda tarihlere bağlı olarak farklı fiyat aralıkları da karşınıza çıkacaktır. Sonucunda;

  • İstanbul’dan hareket edeceğinize yönelik işaretlemelere geçmeniz gereklidir.
  • Kosova’nın hangi iline ya da havaalanına gideceğinizi de bildirmeniz bekleniyor.
  • Öncelikle tarih seçenlerin saat alternatiflerinden tercihlerde bulunmaları isteniyor.
  • Tüm bu işaretlemeler sayesinde bilet fiyatlarına erişim sağlanmakta.

Kosova İstanbul arası kaç saat soruları ile kullanılacak olan ulaşım araçları temel alınır. Örneğin arabayla tahmini olarak 17 – 18 saat kadar sürmesi söz konusudur. Nitekim arasında ki mesafenin ortalama 1645 km olduğunu belirtmeliyiz. Genel anlamda ulaşımlar için uçak tercih ediliyor. Kosova otobüs – tren – uçak seferleri üzerinden incelemelere gidenler satın alma işlemlerine geçerek ülkeye giriş yapabilir. Bunun için de yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika kadar sürelerin karşınıza çıkacağını söylemeliyiz. Kosova nasıl gidilir öğrenmek isteyenlere de genel anlamda uçak ve araba alternatifleri sunuluyor. Hem rahat etmek hem de ulaşımın kısa sürmesi adına daha çok uçak seferleri öneriliyor.

Kosova’da Ulaşım İmkanları Nelerdir?

Kosova otobüs – tren – uçak seferleri dışında şehirlere bağlı olarak ulaşım imkanlarına da göz atılabilir. Örneğin sıklıkla tercih edilen Priştine için otobüs hatlarının karşınıza çıkması söz konusudur. Öğrencilerin şehri olarak ifade edilen Priştine içerisinde köklü bir üniversitesi bulunuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bilgi sahibi olan öğrencilerin Priştine Universum Üniversitesi’nden yana tercihlerde bulunmaları zor değildir. Aksine İngilizce destekli olan hukuk ya da inşaat bölümlerine göz atılabilir. Öyle ki herhangi bir sınava girmeden direk olarak lise diplomalarından öğrencilerin kayıt olmaları sağlanıyor. Kayıt olan öğrenciler şehir içerisinde ki yaşam imkanlarına göre hareket etmekte. Bunlar arasında ulaşım alternatiflerine göz atacak olursak;

  • Şehir içi otobüs hattının sayısı 14 olarak ifade edilmekte.
  • Uygun fiyatlardan öğrencilerin ulaşım araçlarını kullanmaları sağlanıyor.
  • Özel olarak taksi imkanlarına da ev sahipliği yapılıyor.
  • Turistlere özel olacak şekilde dahi otobüs seferlerinin düzenlenmesi söz konusudur.

Kosova şehir içi ulaşım adına tüm bu özelliklerin karşınıza çıkacağını söylemeliyiz. Baştan da belirttiğimiz gibi ekonomik fiyatlardan yana ulaşım araçlarını sunmakta. Bu özelliklerinden de her yıl öğrencilerin tercihi halindedir. Sadece ulaşımda değil gerek eğitim gerekse konaklama imkanları için de ekonomik fiyatlara yer veriliyor. Örneğin üniversite bölümlerine göre 1800 ile 2500 Euro aralığında harç bedelleri sunuluyor. Lise diplomalarının akabinde öğrencilerin harç ödemelerini gerçekleştirerek kayıt işlemlerini tamamlamaları esas alınmakta.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!