Dil Okulları

Dil Okullarının Önemi

Günümüzde dil öğrenmek o kadar önemli bir duruma gelmiştir ki ingilizce eğitimini çocuklarımıza daha anaokulu’nda vermeye başladık.Okullarda öğrendiğimiz ya da kurslara giderek Türkiye’de öğrenmeye çalışıtığımız ingilizce eğitimi ortamında ve uygulayarak daha çok pratik yaparak öğrenemediğimiz için konuşmamızın sadece derste kalmasından dolayı çok verimli olamamaktadır. Yıllarca gittiğimiz dil kurslarına döktüğümüz paraları hesaplasak yurt dışında bir dil okulunda rahatlıkla eğitim alabileceğimiz, dili yerinde , yaşayarak, konuşma pratiğini daha çok yaparak ve farklı bir ülkenin kültürünü tanımak, farklı bir ülkede yaşamak gibi imkanlar ıkazanmış oluruz.

Dünyanın belli başlı bir çok ülkesinde, bir çok anlaşmalı olduğumuz eğitim kurumları aracılığıyla, istekleriniz doğrultusunda en uygun hizmeti vermeye çalışmaktayız.Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz eğitim kurumları aracılığıyla; Öğrencilerimiz için ekonomik durumları doğrultusunda çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktayız. Bunlar; Aile yanı, okul kampusu, yurt,pansiyon v.b.

Sizler bu dil kurslarına yerleştirilirken , sizin ekonomik durumunuz, almak istediğiniz İngilizce eğitiminin türü, ne kadar süre eğitim alacağinız, ve size uygun zaman dilimi hasaba alınarak yapılmaktadır. Size en uygun fiyatla en verimli ve en kaliteli kurs seçeneklerini sunmaktayız.

Genel İngilizce

Genel İngilizce Programları İngilizcenizi okuma, yazma, konuşma, dinleme alanlarında geliştirmeye yönelik programlardır. Haftada 15 veya 20 ders olarak verilen ve en az temel düzeyden başlayan bu kursların süresi 2 – 48 hafta arası olabilir. Bazı okullarda öğleden sonra kurslarıda mevcuttur. Öğrenciler Beginner (başlangıç) seviyesinden Advance (ileri) seviyesine kadar olan kurslara kendi seviyesine uygun bir kurdan başlayarak istediği süreyle programa devam edebilir.

Bu program yurtdışında uzun bir dönem kalmayı planlayan öğrencilere tavsiye edilir. Ders sayısının az olması nedeniyle öğrenci sosyal yaşama daha fazla zaman ayırabilir,Boş zamanlarında edindiği arkadaşlarıyla hem ülketi gezme fırsatı kazanır ve aynı zamanda dha fazla dil pratiği yapabilir. Özellikle 16 hafta ve üzerinde kurs yapacak öğrencilere tavsiye edilir. Ancak yaz aylarında kurs yapacak öğrenciler de bu programa katılabilir.

Genel ingilizce kurslarında genelde kurs özeti şöyledir: Haftalık ders sayısı 15/20 dir , sınıftaki öğrenci sayısı 12, yaş ortalması ise 16 yaş ve üzeridir.kurs süresi en az iki haftadır, en az temel seviyeden başlanır ve kurs merkezleri tüm merkezlerdir.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce Kursları, haftada 25, 30 yada daha fazla ders alınabilecek şekilde düzenlenmiş programlardır. Bu programlar, seviyesi ne olursa olsunKısa bir zamanda hızlı gelişme göstermek isteyenler için ideal bir programdır. Haftada 25/ 30 veya 33 ders olarak izlenir. Yoğun programda tüm program etkili ve motive edici bir eğitim için düzenlenir . Her gün derslerdeher gün farklı birşeyler yapılarak öğrencinin sıkılması önlenir. Öğrencinin gelişimi düzenli yapılan testler ile belirlenir. Derslerde daha çok konuşmaya ağırlık verilir. Kurs sonrası ise öğrenciye kurs bitirme sertifikası verilir.

Yoğun ingilizce kursunda genel olrak haftalık ders sayısı 30/33 dür, sınıfta buluna öğrenci sayısı ortalama 12 dir ve yaş ortalaması ise 16 yaş ve üzeridir.Genelde her Pazartesi başlayan kurslardır, kurs süresi en az iki haftadır ama bu süre daha da çok uzatılabilir.

Özel Dil Kurslarında İngilizce Eğitimi

Bu tür kurslar ya şehir merkezlerinde kurumun kendi binasında ya da üniversitelerle anlaşmalı olarak kampus içinde verilir. Şehir merkezinde düzenlenen kurslarda öğrencilere o ülkenin kültürünü yakından imkanı sağlar. Üniversitelerle anlaşmalı olarak kampuslerde düzenlenen özel kurslar ise öğrencilerin o üniversitenin bütün olanaklarından yararlanmalarını sağlayabileceği gibi, üniversitenin örgün eğitim programlarına geçiş imkanı da tanıyabilir.

Haftada 25 saat uygulanan yoğun programlar, genellikle her iki haftada bir başlar ve her dil seviyelerine uygun kurslar mevcuttur. Bu kursun temel amacı öğrenciyi konuşma, yazma, dinleme ve dil bilgisi yönünden geliştirmektir. En fazla 15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Dersler genelde sabah 9’da başlar ve öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler okulların dil laboratuarlarını, bilgisayar salonlarını, kütüphanelerini ve her türlü sosyal ve sportif tesislerini genelde ücret ödemeden kullanabilirler. Bununla birlikte genellikle akşamları düzenlenen etkinliklere ve hafta sonları yapılan gezilere katılabilirler.

Yoğun programların haftalık ders saati 25 ile 30 saat arasında değişir. En az iki hafta süren bu programlarda her seviye de dil eğitimi verilir. Katılımcılar aile yanında, yurtlarda veya otellerde kalabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!