2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş hakkı tanıyan yerlerden biri de Kosova’dır. Üstelik sınav stresi yaşamadan, taban puan uygulamasına maruz kalmadan meslek yüksekokul öğrencileri rahatlıkla mimarlık bölümünde 4 yıllık eğitim alabilmektedir.

Kosova’da Öğrenci Olmak

Lise hayatından sonraki en önemli dönemlerden biri de üniversite hayatıdır. İş hayatına atılmadan önceki son düzlük olan üniversite için tercihlerin doğru yapılması gerekir. Hayatın tamamını etkileyecek verilmesi gereken en ciddi kararlardan biridir.

Son dönemlerde bu karar için yurt dışı okulları çok fazla tercih edilmektedir. Eğitim hayatının birinci sınıf olması, Avrupa seviyesinde eğitim verilmesi gibi nedenlerden dolayı Kosova yurt dışı eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmekte. Hem eğitim hayatı hem de sosyal yaşam koşullarının uygun olması ülkeyi her anlamda ön plana çıkarmaktadır.

Direk olarak liseden sonra üniversite okumak için tercih edilebileceği gibi 2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş yapılma şansı da bulunan yerlerden biridir.

Kosova’da yer alan Priştine Universum üniversitesi bu imkanı tanıyan okulların başında geliyor. 1969 yılından bu yana Avrupa seviyesinde kaliteli eğitim vermektedir. Bu özelliği sayesinde özellikle Türkiye’den çok fazla talep alan bir ülke ve okuldur.

Okulun en önemli özelliğinden biri de sınavsız geçişin olmasıdır. Sınav uygulaması olmadığı gibi Türkiye’den gelecek öğrenciler için taban puanı uygulaması da yapılmamaktadır. Bu sayede kolaylıkla okul hayatı başlamaktadır.

2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş şartları içinde sınavın olmaması Priştine üniversitesini bir adım öne çıkarmakta. Verilen eğitimin Avrupa kalitesinde olması ise okulu en üst seviyelere taşımaktadır. Alınan diplomaları tüm Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bu sayede de istenilen ülkede çalışma imkanı bulunmakta.

Eğitim dili olarak çok fazla seçenek sunulmaktadır. İngilizce olarak eğitim alınabileceği gibi Hırvatça, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça gibi seçeneklerin aynı sıra İngilizce dil eğitimi de seçenekler arasında yerini almaktadır. Bu sayede yurt dışında okumanın keyfi kendi ana dilinde eğitim görmenin keyfiyle birleşince Türkiye’den öğrenci talebi her yıl artmaktadır.

Kalınacak yer ve ülkede sosyal yaşamla ilgili de merak edilen pek çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle okul içerisinde öğrenciler için uygun fiyata kalınacak öğrenci yurtları bulunmakta. Bu sayede kalma sorununa. Çözüm bulunmaktadır. Kosova’da öğrencilerin çok fazla tercih ettiği bir ülke olmasından kaynaklı kiralık daireleri de eşyalı şekilde öğrencilerin uygun fiyata kiralanması konusunda yardımcı olunan bir ülke modelidir.

Sosyal yaşam konusunda da son derece ekonomik olduğu söylenmeli. Yeme, içme gezme konusunda çok rahat bir hayatın yaşanacağı ülkelerin başında gelmekte.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık aracılığı ile hem ülke hakkında hem de üniversite hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Başvuru işlemleriyle ilgili bilgiler alabilir, başvurularınızı da başlatabilmektesiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!