2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliğine Dikey Geçiş

2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliğine Dikey Geçiş

2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliğine dikey geçiş yamak istediklerinde Kosova’yı tercih edebilirler. Son dönemlerinde en fazla konuşulan ülkelerinden biridir. Türkiye’den çok fazla öğrenci kabulü yapmaktadır. Bunun nedenine inildiğinde ise Kosova’nın eğitim hayatının ekonomik olarak uygun olması eğitim seviyesinin ise çok yüksek olması gelmektedir.

Kosova’da Hangi Üniversite’de Okunmalı

2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliğine dikey geçiş yapmak istediklerinde sınava girmeden herhangi bir tabam puan uygulamasına maruz kalmadan Kosova üniversitelerini tercih edebilirler.

Türkiye’den öğrenci olmak isteyenler için kolay şartların sunulduğu ülkede eğitim hayatı da son derece ekonomiktir.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık aracılığı ile kolaylıkla Kosova’da kendinize bir üniversitesi seçebilir ve eğitim hayatınıza hızlıca başlayabilirsiniz.

Eğitimi 2 yıllık inşaat teknisyenliği olarak tamamlamış kişiler 4 yıllık fakültelere geçiş yapmak istediklerinde de Kosova’daki Priştine Universum üniversitesi tercihleri arasında yer alabilir.

Priştine üniversitesi 1969 yılından bu yana eğitim hayatına devam eden köklü bir kurumdur. Avrupa kalitesinde eğitim anlayışı ile her yıl binlerce öğrenci mezun etmektedir.

Verilen diplomalar tüm Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bu sayede dilediğiniz ülkede iş bulma kolaylığı yakalamaktasınız yurt dışında okumak kadar yurt dışında çalışma imkânı da bulabilmektesiniz.

Verilen eğitimler İngilizce, Arnavutça, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça ve Türkiye’den gidecek öğrenciler için en önemli seçenek İngilizcedir. Kendi ana dilinizde eğitim alam şansı yakalamaktasınız. Üstelik İnşaat mühendisliği alanında bile tercih yapma şansınız bulunmakta.

Nerede kalınır diye merak edenler için ülke bu konuda öğrenciler için pek çok fırsat sunmaktadır. Bunların başında öğrenci yurtları gelmekte. Priştine üniversitesi içinde yurt dışından gelen öğrencilerin rahatlıkla konaklayabileceği, evlerinde hissi uyandıran rahat yurtlar bulunmaktadır. Yurt fiyatları son derece uygun aralıklardadır. Bu nedenle ilk yıllarında öğrenciler çoğunlukla okulu ve ülkeyi tanımak adına yurtları tercih etmektedirler.

Bir diğer seçenek ise ülkede uygun fiyata kiralanın öğrenci evleridir. Eşyalı olarak kiraya verilen dairlerin de aylık kira bedelleri yurtlar gibi son derece uygun aralıklardadır. İlk yıllarından sonra birçok öğrenci anlaştıkları arkadaşları ya da tek olarak bu tarz kiralık dairelerde yaşamı tercih etmektedirler.

2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliğine dikey geçiş imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin Haziran ayında başlayan başvuruları kaçırmamaları gerekir. Yapılması gerekenler, başvuru işlemleri ve istenilen belgeler konusunda danışmanlık merkezinden bilgi alınmaktadır. Direk olarak Kosova üniversitesinin bürolarıyla d iletişime geçilebilir.

Yurt dışında okumanın maliyetini merak edenler için ülkenin bu konuda da Avrupa’daki pek çok okula göre uygun olduğunu söylemek mümkün. Hem yaşam koşulları hem de eğitim hayatı bakımından çok fazla bir bütçe ayrılmasına gerek olmadan rahat bir okul hayatı geçirilmektedir. Ortalama olacak ödenmesi gereken miktarlar 1800 ila 2500 Euro arasında değişmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!