Piriştina Üniversitesi

Kosova Üniversitesi Türkiye Temsilciliği

Kosova üniversitesinden yana eğitim almak isteyen öğrencilerin danışmanlıklara başvurmaları gerekmekte. Böylece kayıt işlemlerinin hatasız olarak ilerlemesi esas alınacaktır. Aynı zamanda Kosova yaşam olanakları için de gerekli bilgileri elde ederek harekete geçmeniz mümkün olacaktır. Bunun için başta Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmenizde fayda var. Nitekim Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği olarak karşınıza çıkacaktır. Türkiye’den öğrencilerin kurum kapsamında üniversite ile bölümleri değerlendirmeleri esas alınır. Örneğin Priştine Universum Üniversitesi’nin temel özelliklerine göz atacak olursak;

  • Arnavutça, Sırpça, İngilizce dışında İngilizce destekli eğitimlere de yer veriliyor.
  • Hukuk başta olmak üzere mimarlık ile inşaat bölümlerinde İngilizce eğitimler bulunmakta.
  • Bölümlere göre farklı sürelerde eğitim imkanlarının sunulması söz konusudur.
  • Yine bölümlere göre 1000 ile 1200 Euro arasında harç bedelleri karşınıza çıkacaktır.

Priştine Universum Üniversitesi başta dil seçeneklerinden kaynaklı olarak dünya çapında ilgi görüyor. Nitekim yüksek standartlarda eğitime yer veren okullardan bir tanesidir. Başta teorik açıdan seçtiğiniz bölüm derslerini almanız sağlanıyor. Hemen arkasından çeşitli malzemeler ve ortamlardan yana pratik uygulamalara geçiliyor. Böylece alınan bilgilerin kalıcı hale gelmesi sağlanmakta. Öğrencilerin Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği sayesinde eğitim sistemi ile alakalı olarak da güncel bilgileri elde etmeleri kolay olacaktır. Devamında diplomalar için de detaylar aktarılır. Buradan alacağınız diplomaların yurt dışında ve Türkiye’de tanımlı olacağını da söylemekte fayda var.

Kosova Üniversitesine Alımlar Nasıl?

Priştine Universum Üniversitesi öğrenciler arasına katılmak isteyenlerin sınava girmelerine gerek yoktur. Türkiye’de ya da Kosova’da herhangi bir sınav zorunluluğuna yer verilmiyor. Öyle ki üniversitenin taban puanı olmadığı için de sınava gerek kalmıyor. Bu sayede Türk öğrencilerin liseden mezun olur olmaz harekete geçmeleri sağlanıyor. Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile de alımlara yönelik tüm detayları öğrenmeniz esas alınır. Sadece 8 yıllık zorunlu eğitimin akabinde liseye geçenlerin ve 12 yıl olacak şekilde öğretimi tamamlayanların ilerlemeleri mümkün. Sonrasında ise yapmaları gerekenler;

  • Danışmanlıklar sayesinde üniversitenin bölümleri değerlendirilebilir.
  • Bölümlerin hem dil hem de sürelerine yönelik incelemelere geçilebilir.
  • İncelemelerin arkasından tercihlere yer verilmesi ve ilgili belgelerin hazırlanması gerekmekte.
  • Öğrencilerin kayıt işlemleri danışmanlıklar sayesinde hatasız bir şekilde gerçekleşmekte.

Baştan da söylediğimiz gibi sınava girmeden öğrencilerin seçtikleri bölümden eğitim almaları sağlanacaktır. Mezunların lise diplomalarını getirmeleri ve bölümler için ödemelere geçmeleri gerekmekte. 1000 Eurodan başlayan fiyatlara sahip olduğu için de öğrencilerin dikkatini çektiği açıktır. Üniversitenin yanı sıra Kosova yaşam olanaklarının da ekonomik olmasından dolayı Türkiye’den ve yurt dışından binlerce öğrencisi karşılamaya devam ediyor. Bundan eğitimde kullanılan dil alternatiflerinin de etkisi bulunuyor. Pek çok dilden yana üniversitenin bölüm eğitimlerine yer verilmekte.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!