Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Türkiye’den her sene binlerce lise mezununu karşılayan ülkelerden bir tanesi de Kosova olarak biliniyor. Nitekim sınav şartı olmadan öğrencilerin Kosova üniversitelerinden yana eğitim hayatlarına devam etmeleri sağlanmakta. Bu anlamda en çok Priştine Universum Üniversitesi ilgi görüyor. Öyle ki hukuk ve mimarlık gibi bölümlerinden İngilizce destekli eğitimin sunulması söz konusudur. Sonuç olarak bu bölümlerde okumak isteyen öğrencilerin aynı zamanda yaşam olanaklarına da ayak uydurmaları gerekmekte. Bunun için de Kosova (Priştine) kiralık-satılık ev fiyatları ile alakalı olarak araştırmalara gidiliyor. Özellikle de bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde güncel bilgiler elde edebilirsiniz. Akabinde ortalama olarak;

  • Satılık ev fiyatlarının metrekare ile konuma göre değişiklik göstermesi söz konusudur.
  • Eşyalı kiralık evler için 250 – 300 Euro şeklinde fiyatlara yer veriliyor.
  • Kiralık dairelerin 150 – 250 Euro arasında ücretleri sunulmakta.
  • Pansiyonlar için ise 30 Euro şeklinde ücretler duyuruluyor.

Kosova (Priştine) kiralık-satılık ev fiyatları öğrencilerin bütçeleri temel alınarak belirlenmiş durumda. Nitekim üniversiteden kaynaklı olarak bir hayli dikkat çektiğini baştan söylemek gereklidir. Bu anlamda öğrencilerin gitmeden önce dahi konaklamalar için alternatifleri değerlendirmeleri mümkün olmakta. Öyle ki danışmanlıkların da anlaşmalı oldukları alternatifler bulunuyor. Aynı zamanda isteyenlerin yurt seçeneklerini de değerlendirmeleri söz konusudur. Hem kızlara hem de erkeklere özel olarak yurt imkanlarına da yer veriliyor. Yurtlardan kaynaklı olarak öğrencilerin ekonomik bütçeler ile eğitim hayatlarına yer vermeleri mümkün olmakta.

Kosova Sosyal – Kültürel Yaşam

Kosova (Priştine) kiralık-satılık ev fiyatları akabinde öğrencilerin sosyal hayata yönelik incelemelere geçtikleri açıktır. Yine öğrencilere yönelik etkinliklerin bir hayli fazla olduğunu söylemek gereklidir. Baştan da belirttiğimiz gibi başkenti olan Priştine’nin bir hayli gelişmiş olduğunu ve öğrenci şehri olarak ifade edildiğini göreceksiniz. Bu anlamda konaklamadan ulaşıma kadar tüm imkanların uygun fiyatlardan sunulması esas alınıyor. Üniversitelerinde olduğu gibi öğrencilerin sosyal yaşantılarında da ekonomik açıdan sorun yaşamamaları söz konusudur. Devamında Priştine Universum Üniversitesi’nin avantajlarına göz atacak olursak;

  • Teorik olması dışında pratik uygulamalardan da eğitime yer verilmekte.
  • Kalıcı eğitim prensiplerini temel alarak öğrencilerini karşılamaya devam ediyor.
  • Öğrencilerin tanımlı diplomalarından yana kariyerlerine yön vermeleri söz konusudur.
  • İngilizce ve Arnavutça gibi dil seçeneklerinin yanı sıra İngilizce destekli eğitime de yer veriliyor.

Bunların yanı sıra üniversiteye giriş yapmak isteyenlerin taban puan şartına göre hareket etmelerine gerek yoktur. Herhangi bir puan şartı olmadan Türkiye’den öğrencilerini karşılaması söz konusudur. Sadece lise ya da meslek lisesi mezunlarının diplomalarından harekete geçmeleri yeterli olmakta. Sonuç olarak İngilizce desteklenen bölümlerden tercihlere gidilebilir. Baştan da söylediğimiz gibi hukuk ile mimarlık için İngilizce destek verilmekte. Hemen arkasından inşaat bölümü için de İngilizce destekli eğitimlerin sunulması esas alınıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!