Kosova Araba Fiyatları ve Alım Satım İşlemleri

Kosova Araba Fiyatları ve Alım Satım İşlemleri

Kosova seyahatlerine yer verenlerin öncelikle dile getirdikleri durum araç sayısının fazla olmasıdır. Neredeyse kişi başında 1 arabanın bulunduğu ifade edilmekte. Öyle ki buradan da araç fiyatlarının uygun olduğunu anlamak zor değil. Kosova araba fiyatları ve alım satım işlemleri ile alakalı olarak da yine yorumlardan yola çıkılabilir. Genel anlamda eski model araçların dikkat çektiği dile getirilmekte. Örneğin ‘Yugo’ markalı olarak dahi farklı araba modelleri ile karşı karşıya kalacaksınız. Araç fiyatlarının düşük olmasından dolayı öğrencilerin de satın alma işlemlerine geçtikleri görülüyor. Nitekim bu anlamda ehliyet gibi önemli belgelerin hazır olmasında fayda var. Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri;

  • Ehliyetlerle alakalı olarak başta Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından gerekli bilgileri elde edebilir.
  • Ülkeye giriş yaptıktan sonra bu konuda işlemlere geçebilirsiniz.
  • Araçların model ile fiyat aralıklarına göre tercihlere yer verilebilir.

Kosova araba fiyatları ve alım satım işlemleri için incelemelerin akabinde trafik kuralarına da dikkat etmek gerekiyor. Öyle ki her ülkenin farklı kurallardan yana sürücüleri ve yayaların koruma altına alması söz konusudur. Örneğin Kosova’da trafik ışıklarının sayısı bir hayli azdır. Nitekim buna rağmen yaya geçitlerinin sayısı bir hayli fazla. Sonuç olarak yaya geçitlerine doğru sürücülerin yavaşlama zorunlulukları bulunuyor. Yayaların yola ayak basması ile trafiğin durması esas alınıyor. Bunun için de çok fazla trafik ışığına ihtiyaç duyulmadığı açıktır. Başta bu gibi temel trafik kurallarına göz atarak araç satın alma işlemlerine geçilmesi daha faydalı olacaktır. Alım – satımla alakalı olarak da öğrencilerin ilgili kurumlardan bilgi almaları gerekiyor.

Kosova Şehir İçin Ulaşım İmkanları

Kosova araba fiyatları ve alım satım işlemleri dışında şehir içinde de ulaşım imkanlarının kapsamlı olduğunu göreceksiniz. Kişi başına 1 araba düşmesine rağmen şehir için ulaşımda kolaylıklara yer verilmesi dikkat çekiyor. Genel olarak da yılın belirli zamanlarında gelen öğrencilerin toğlu taşıma araçlarını değerlendirdikleri açıktır. Öyle ki okula ya da gitmek istediklere yerlere otobüs kullanarak ulaşmaları sağlanıyor. Otobüs seferlerinin sayısı da bir hayli fazladır. Turistlere özel olarak dahi otobüslerin temin edildiğini göreceksiniz. Üstelik uygun fiyatlardan yana otobüs ile ulaşım alternatiflerinin karşınıza çıkması söz konusudur. Otobüs seferlerinin arkasından gelen seçenekler ise;

  • Taksi kullanımlarının şehirde bir hayli az olduğunu belirtmek gereklidir.
  • Araba sahibini nüfusun fazla olmasından dolayı taksiler çok fazla tercih edilmiyor.
  • İşsizlik sorunlarından kaynaklı olarak taksi ulaşımları aktif durumda.
  • Taksi fiyatları için de Euro temel alınmakta.

Priştine dışında Prizren için de aynı toplu taşıma araçlarına yer verilmekte. Her iki şehirde de otobüslerin çok sık olduğunu belirtmek gerek. Üstelik herhangi bir durak alternatifleri de yoktur. Neredeyse herkesin istediği yerden yani istikamet alanlarından yana otobüse binmeleri sağlanıyor. Taksilere nazaran otobüs fiyatlarının daha ekonomik olduğunu belirtmek gereklidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!